Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
1 SUSKI TURNIEJ SEIDO KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY - SUCHA BESKIDZKA, 19 STYCZNIA 2014
 
„ Wszystko co doskonałe,
dojrzewa powoli ... ”
 
Nowy 2014 Rok najmłodsi Seidokaratecy rozpoczęli od nowego wyzwania. 19 stycznia 2014 roku stawili się na Pierwszym Suskim Turnieju Seido Karate dzieci i młodzieży od 10 do 15 lat. Organizatorem Turnieju był Beskidzki Klub Karate na czele z Sensei Piotrem Michulec 4 DAN. Hala sportowa Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej przywitała łącznie 163 zawodników i zawodniczek, by walczyć o trofea i pokazać swoje umiejętności, a także walczyć ze swoimi słabościami. Nie zabrakło również i najmłodszych żywieckich karateków, którzy w liczbie 19 zawodników,  przybyli by reprezentować swoje Dojo, w dwóch kategoriach: kata (forma) i kumite (walka).
        Jak zawsze widownia zapełniła się kibicami i bliskimi zawodników, którzy przyjechali wpierać swoje dzieci i  rodzeństwo w zmaganiach. Tradycyjnie o godzinie 9:30 przy dźwiękach samurajskiej muzyki rozpoczęło się uroczyste otwarcie i na halę weszli przedstawiciele klubów Seido: Andrychów, Bielsko-Biała, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Nowy Targ, Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Kalwaria, Kęty, Myślenice, Wadowice i Żywiec.
       Po przywitaniu honorowych gości przez Sensei Piotra, Jun Shihan Bogdan Czapla 6 DAN otworzył Turniej i życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia sukcesu i każdemu z osobna by był zwycięzcą.
Rozpoczęła się rywalizacja wśród zawodników od konkurencji kata w kategoriach wiekowych i wg stopni KYU. Każdy starał pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście  żywieccy seidokaratecy nie zawiedli, podium było ich, a stanęli na nim:
 
I miejsce:
 -  Marek Lach 6 KYU,
 -  Julia Lizak 6 KYU ,
 -  Jakub Gach-Koziołek 6 KYU
 
II miejsce:
-  Dominika Stwora 6 KYU
-  Michał Buława 7 KYU
 
III miejsce:
-  Konrad Kubies 8 KYU
 
IV miejsce :
- Dawid Olszowski 4 KYU
- Karolina Malczewska 4 KYU
- Wojciech Skoczeń 5 KYU
GRATULACJE !!!
 
         Po dekoracji zwycięzców w kata i posiłku, przystąpiono do rozegrania konkurencji kumite, która wymagała od zawodników wiele cierpliwości i umiejętności walki. Na pierwszy ogień poszli Tomasz Szlagor, Dawid Olszowski, Kacper Dzięgiel i Konrad Stwora. Tomek kontuzjowany nie dał sobie odebrać zwycięstwa w swojej kategorii. Dawid, któremu przyszło walczyć z kolegą z klubu Kacprem, po czterech stoczonych walkach również był niepokonany. Konrad startował pierwszy raz i choć w drugiej walce odpadł, pokazał wielkiego ducha walki. Następnie do walki stanęli Wojciech Skoczeń i Marek Lach. Wojtek po wyczerpującej walce odpadł, ale walczył dzielnie. Marek również nie dawał za wygraną, jednak w drugiej walce przeciwnik był lepszy.
         Nadszedł czas na dziewczyny i do walki stanęły Karolina Malczewska  i Aleksandra Kaśków. W swoich walkach były niepokonane, jednak przyszło im się razem zmierzyć w walce finałowej. Karolina choć nie dawała za wygraną, musiała uznać wyższość Oli. Ale i tak podium było dla nich. Po trudach walki, kontuzjowani ale szczęśliwi wychowankowie Senpai Sebastiana cieszyli się ze zwycięstwa i podium znów gościło żywieckich karateków:
 
I miejsce :
-  Dawid Olszowski 4 KYU
-  Tomasz Szlagor  4 KYU
-  Aleksandra Kaśków 4 KYU
 
II miejsce :
-  Karolina Malczewska 4 KYU
 
IV miejsce :
- Marek Lach 6 KYU
 
WIELKIE GRATULACJE !
 
         Turniej pełen wrażeń, emocji, walki, łez porażki i łez szczęścia dobiegł końca. Był udany dla najmłodszych żywieckich seidokarateków – radość z wygranych była ogromna.
            Wszystkim, którzy wystartowali gratuluję odwagi stawienia czoła wyzwaniu jakim jest udział w zawodach. Tym, którzy stanęli na podium z całego serca gratuluję, a tym którzy pomimo, że dzielnie walczyli ale odpadli, życzę  wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do obranego celu, by się nie poddawali gdy zdarzą się porażki i upadki. By za każdym razem powstali i pomimo upadków walczyli do końca …
 
OSU!!!

AO