Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
EGZAMIN – ŁODYGOWICE 26-01-2013
 
          Zwieńczeniem wielu treningowych miesięcy pod czujnym okiem Instruktorów
w Żywieckim Klubie Seido Karate był wspaniały egzamin  na stopnie uczniowskie KYU, który odbył się 26 stycznia 2013 roku o godz: 10:00 na hali sportowej w Łodygowicach. Do egzaminu przystąpiło 120 uczniów Żywieckiego Klubu Seido Karate i 2 uczniów z Dojo w Suchej Beskidzkiej. Wielu z nich stanęło do tego wyzwania po raz pierwszy stawiając sobie za cel stopień 10 KYU. Na wyższe stopnie wtajemniczenia zdawali seidokaratecy, którym to wyzwanie już jest znane, jednak za każdym razem wywołuje mocniejsze bicie serca. Trybuny zapełniły się rodzicami i najbliższymi osób przystępujących do egzaminu. Niektórzy z nich byli bardziej przerażeni i zestresowani od zdających.
 
          Egzamin rozpoczął się od zbiórki, na której Instruktor  Sebastian Janik 2 DAN, ustawił swoich uczniów stopniami. Następnie na halę, przy dźwiękach samurajskiej muzyki, weszli posiadacze stopni mistrzowskich Seido Karate: Kyoshi Bogdan Czapla 5 DAN i Sensei Piotr Michulec 4 DAN, którzy przybyli aby przeprowadzić egzamin i sprawdzić umiejętności tych, którzy postanowili stawić czoła swojemu wyzwaniu.
           Po powitaniu, Kyoshi podzielił zdających na dwie grupy. Jedną stanowili uczniowie do lat 15, których umiejętności weryfikował Sensei Piotr Michulec, a drugą grupę powyżej 15 lat pod swoje czujne oko wziął Kyoshi Bogdan Czapla. Egzamin przebiegał bardzo dynamicznie. Rozpoczęło się od podstawowych kopnięć, bloków, uderzeń przeplatanych pompkami i brzuszkami, a następnie techniki z Seido Karate w kombinacjach, kata i na końcu zdający na najwyższe stopnie, próbowali sił  w kumite. Wszyscy jak najlepiej chcieli pokazać to czego się nauczyli podczas treningów i że zasłużyli na stopień, o który walczą. Na twarzach wielu rysowało się zmęczenie i pot kapał z czoła, jednak nie poddawali się. Każdy starał się wytrwać do końca i osiągnąć to po co przyszedł. Na twarzy Kyoshiego było widać zadowolenie z prezentowanych przez uczniów umiejętności.
           Stopniowo na placu boju pozostawała coraz mniejsza grupa zdających, a reszta odpoczywając po ogromnym wysiłku oczekiwała na ogłoszenie rezultatów egzaminu. W końcu padła komenda "Yame" - egzamin zakończony.
           Kyoshi Bogdan Czapla poprosił do przodu tych, którzy zdawali na zielone pasy – najwyższe stopnie na tym egzaminie: 3 i 4 KYU. Znaleźli się wśród nich: 3 KYU – Bogusław Lach i Paweł Huczek, oraz 4 KYU: Maciej Prochot, Patryk Gach-Koziołek, Karolina Malczewska, Aleksandra Kaśków, Maciej Maślanka, Kacper Dzięgiel, Tomasz Szlagor, Dawid Olszowski i Paulina Czarnota. Wskazał na nich i ocenił ich umiejętności na bardzo dobre. Polecił młodszym stopniem od nich, by brali z nich przykład, a także zwrócił uwagę na to by przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności. 
           Wszystkim pogratulował zdanego egzaminu, a wtedy rozległy się oklaski dla wszystkich, którzy wytrwali do końca i osiągnęli swój cel. GRATULACJE !!!
            Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów na drodze Seido Karate, wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do obranego celu.
 
OSU!!!
AO