Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

EGZAMIN NA STOPNIE KYU – ŁODYGOWICE 13-06-2015

„... Podejmujcie również trud i wysiłek, jaki to obcowanie niesie czasem z sobą, zwłaszcza, gdy pragniemy docierać do celu. Ten trud jest twórczy,stanowi on zarazem element zdrowego odpoczynku, który jest wam potrzebny… ”

Na zakończenie pracowitego sezonu w Żywieckim Klubie Seido Karate, odbył się 13 czerwca 2015 roku o godz: 14:00 na hali sportowej w Łodygowicach, egzamin na stopnie uczniowskie KYU. Na egzamin przybyli uczniowie z wszystkich Dojo, Sensei Sebastiana, Senpai Daniela i Senpai Justyny.
Do egzaminu przystąpiło 115 uczniów, którzy doskonalili swoje umiejętności pod opieką swoich trenerów. Atmosfera była bardzo gorąca, żar lal się z nieba, a z czoła zdających pot. Począwszy od najmłodszych pięciolatków do najstarszych, każdy chciał pokazać czego się nauczył na treningach i zdobyć stopień KYU do którego się przygotował.
Na widowni rodzice, rodzeństwo, przyjaciele i koledzy z poszczególnych Dojo, wspierali zdających. Sensei Sebastian Janik ustawił wszystkich stopniami do egzaminu i rozpoczął się egzamin. 
Padła komenda : fudo dachi! i rozległy się dźwięki samurajskiej muzyki, która zawsze towarzyszy seidokaratekom podczas egzaminów. Wtedy na halę weszli Sensei Roman Kruszecki, Sensei Miroław Banaś i Sensei Piotr Michulec, którzy przybyli sprawdzić umiejętności i nadać kolejne stopnie KYU.
Po przywitaniu rozpoczął się egzamin. Czujne oczy egzaminatorów wychwytywały błędy u zdających i służyli uczniom radami jak poprawić swoje techniki i szlifować umiejętności. 
Kolejne kopnięcia, bloki, uderzenia, kata… czujna obserwacja i tłumaczenie sensu wykonywania poszczególnych technik, rady i wskazówki by było dobrze … 
Pomimo upału wszyscy dzielnie wytrwali do końca, choć na twarzach wielu rysowało się zmęczenie i pot kapał z czoła, byli szczęśliwi że udało się zdać kolejny egzamin.
Wszystkim, którzy zdali gratuluję, życzę wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu i panowania nad swoimi emocjami. Każdemu z osobna życzę by się nie poddawał gdy zdarzą się porażki i upadki. By za każdym razem powstać i pomimo upadków i trudów walczyć do końca …

OSU!!!
AO