Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 155 karateków z 16 miejscowości przybyło 26 marca 2011r. do Łodygowic aby walczyć o medale podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Seido o Puchar Ziemi Żywieckiej. Zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach KATA oraz 19 kategoriach KUMITE. 


 
 
W Turnieju wystartowali zawodnicy z: Andrychowa, Bielska Białej, Czechowic Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kęt, Makowa Podhalańskiego, Myślenic, Oświęcimia, Radomia, Suchej Beskidzkiej, Wadowic. Żywiecki Klub Karate Seido reprezentowało 31 zawodników z Żywca, Koszarawy, Łodygowic, Jeleśni oraz Międzybrodzia Bialskiego. Nasi zawodnicy zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych medali.
 
Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 od uroczystego otwarcia na którym Sensei Sebastian wraz z Prezesem Polskiej Federacji Seido Karate Kyoshi Bogdanem Czaplą przywitali przybyłych kibiców, zawodników, instruktorów.
 
Następnie od najmłodszych zawodników rozpoczęła się rywalizacja w KATA. Pierwszy worek z medalami dla żywieckich karateków otworzył Patryk Pietyra z Międzybrodzia Bialskiego, który zajął 3 miejsce w kategorii KATA Juniorów 10-12 lat 8-7 kyu.
 
 
Patryk Pietyra podczas prezentacji kata.

 
 


 
Kolejny brąz w kategorii KATA Juniorek 10-12 lat 8-7 kyu zdobyła
Klaudia Staszkiewicz z Żywca.

   

 
W kategorii KATA Juniorek 10-12 lat 6-5 kyu bezkonkurencyjna okazała się
zdobywczyni złotego medalu reprezentantka Łodygowic Aleksandra Kaśków.

 

Po zakończeniu rywalizacji Juniorów i Juniorów starszych do rywalizacji przystąpili seniorzy. W kategorii KATA Seniorek 8-5 kyu na podium znalazły się reprezentantki Żywca. Na drugim miejscu Weronika Kos-Mołczan, a na trzecim Danuta Jarosińska-Tracz. Czwarte miejsce w tej kategorii również należało do zawodniczki z Żywca Doroty Skoczeń.

Podium KATA Seniorek 8-5 kyu
 
Z kolei w kategorii KATA Seniorów 8-5 kyu dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Jeleśni. Drugie miejsce zdobył Przemysław Oziębło, trzecie Dominik Szewczyk, a na czwartym miejscu znalazł się Maciej Prochot.
 
Podium KATA Seniorów 8-5 kyu.

  

W ostatniej rozegranej  kategorii kata Super senior +35 lat trzecie miejsce zdobył reprezentujący Jeleśnię Bogusław Lach.  
 
 
Seido Kata sono ichi w wykonaniu Bogusława Lacha.
 
 
 
Zawodnicy Żywieckiego Klubu Karate Seido po zakończeniu konkurencji Kata.

 

 
 
Po zakończeniu rywalizacji w KATA przeprowadzono dekorację zwycięzców. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, a także dyplomy.
 
Po dekoracji rozpoczęły się konkurencje KUMITE. Walki odbywały się wg formuły "one point" (każde czyste trafienie jest punktowane).
 
 
W kategorii KUMITE JUNIOREK 10-12 lat do 40 kg po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Łodygowic Aleksandra Kaśków. Jej sukces jest tym większy gdyż w drodze do zwycięstwa pokonała utytułowane już mimo młodego wieku, a także cięższe od siebie zawodniczki.
 

 
Aleksandra Kaśków (w niebieskim kasku) podczas walki.
 
 
A także na najwyższym stopniu podium.
 
 

 
W kategorii KUMITE JUNIOREK 13-15 lat +50 kg Gabriela Gołek
z Jeleśni zdobyła srebrny medal.
 
 
W kategorii KUMITE JUNIORÓW 13-15 lat od 45 do 55 kg świetnie spisał się Patryk Krzak z Jeleśni. W finale musiał co prawda uznać wyższość zawodnika z Andrychowa ale to nie umniejsza jego sukcesu gdyż stoczył bardzo wyrównany pojedynek, a droga do finału również nie była łatwa.
 
 
Patryk Krzak (w niebieskim kasku) podczas walki.
 
 
A także na drugim stopniu podium.
 
 
W kategorii KUMITE JUNIORÓW Starszych 15-18 lat 60 kg do 70 kg niegościnnie zachowali się nasi karatecy całe podium zagarniając dla siebie. W finale Szymon Czernek z Łodygowic po bardzo wyrównanej walce pokonał Daniela Krutaka z Żywca. Trzecie miejsce padło łupem Bartosza Wróbla, reprezentanta Łodygowic.
 
 
Podium kategorii KUMITE JUNIORÓW Starszych 15-18 lat 60 kg do 70 kg.


W kategorii KUMITE SENIORÓW do 75 kg nasi zawodnicy w półfinałowych walkach niestety nie sprostali przyjezdnym zawodnikom i sprawę trzeciego miejsce musieli rozstrzygnąć między sobą. W tej walce Maciej Prochot reprezentujący Jeleśnię pokonał swojego klubowego kolegę Przemysława Oziębło i zdobył brązowy medal.
 
 
Podium KUMITE SENIORÓW do 75 kg.
 
 
W kategorii KUMITE SENIORÓW +75 kg Piotr Krzak (Jeleśnia) zmierzył się z zawodnikiem z Wadowic. Niestety z powodu nieprzepisowego uderzenia został zdyskwalifikowany i do finału wszedł zawodnik z Wadowic. W drugiej walce półfinałowej doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy zawodnikami z Jeleśni. Andrzej Hulbój okazał się lepszy od Ireneusza Stasicy i to jemu w udziale przyszło bronić barw Żywieckiego Klubu Karate Seido w walce o złoto w najcięższej kategorii wagowej.
W walce o trzecie miejsce zmierzyli się Piotr Krzak z Ireneuszem Stasica. Zwycięzcą pojedynku został Piotr Krzak i to on zdobył brązowy medal.
W finale Andrzej Hulbój w pięknym stylu, walcząc z cięższym o 25 kilogramów przeciwnikiem zwyciężył i zdobył czwarte tego dnia złoto dla gospodarzy turnieju.
 
 
walka o trzecie miejsce
 
 

Podium kategorii KUMITE SENIORÓW +75 kg.
 
 
Po udekorowaniu zwycięzców w KUMITE główny sędzia zawodów Senpai Mirosław Banaś podziękował wszystkim za udział i oficjalnie zakończył turniej.
 
Ogólnopolski Turniej Karate Seido o Puchar Ziemi Żywieckiej był pierwszą tego typu imprezą organizowaną przez Żywiecki Klub Karate Seido. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i już zapraszamy na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SEIDO KARATE O PUCHAR ZIEMI ŻYWIECKIEJ,  który mamy nadzieję uda nam się zorganizować w przyszłym sezonie.
 
 
 
Żywieccy karatecy z Sensei Sebastianem po zakończeniu turnieju.

 
Na zakończenie wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju bez względu na osiągnięty wynik pragnę zadedykować słowa Theodore'a Roosevelt'a:
 
"Uznanie należy się człowiekowi, który jest na arenie;
którego twarz naznaczona jest pyłem, potem i krwią;
który odważnie dąży do celu;
który myli się i wkrótce ponawia próbę;
który w końcu zna triumf wielkiego osiągnięcia;
i który jeśli nawet przegra,
przynajmniej przegra dając z siebie wszystko,
tak że jego miejsce nigdy nie będzie z tymi chłodnymi i tchórzliwymi duszami,
które nie zaznały ni zwycięstwa ni porażki."
 
 
 
Osu!!!
Daniel Janik