Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

This is Seido!!!

155 karateków z 16 miejscowości przybyło 26 marca 2011r. do Łodygowic aby walczyć o medale podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Seido o Puchar Ziemi Żywieckiej. Zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach KATA oraz 19 kategoriach KUMITE.

W Turnieju wystartowali zawodnicy z: Andrychowa, Bielska Białej, Czechowic Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Kęt, Makowa Podhalańskiego, Myślenic, Oświęcimia, Radomia, Suchej Beskidzkiej, Wadowic. Żywiecki Klub Karate Seido reprezentowało 31 zawodników z Żywca, Koszarawy, Łodygowic, Jeleśni oraz Międzybrodzia Bialskiego. Nasi zawodnicy zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych medali.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 od uroczystego otwarcia na którym Sensei Sebastian wraz z Prezesem Polskiej Federacji Seido Karate Kyoshi Bogdanem Czaplą przywitali przybyłych kibiców, zawodników, instruktorów.

Następnie od najmłodszych zawodników rozpoczęła się rywalizacja w KATA. Pierwszy worek z medalami dla żywieckich karateków otworzył Patryk Pietyra z Międzybrodzia Bialskiego, który zajął 3 miejsce w kategorii KATA Juniorów 10-12 lat 8-7 kyu.

Patryk Pietyra podczas prezentacji kata.

Kolejny brąz w kategorii KATA Juniorek 10-12 lat 8-7 kyu zdobyła
Klaudia Staszkiewicz z Żywca.

W kategorii KATA Juniorek 10-12 lat 6-5 kyu bezkonkurencyjna okazała się
zdobywczyni złotego medalu reprezentantka Łodygowic Aleksandra Kaśków.

Po zakończeniu rywalizacji Juniorów i Juniorów starszych do rywalizacji przystąpili seniorzy. W kategorii KATA Seniorek 8-5 kyu na podium znalazły się reprezentantki Żywca. Na drugim miejscu Weronika Kos-Mołczan, a na trzecim Danuta Jarosińska-Tracz. Czwarte miejsce w tej kategorii również należało do zawodniczki z Żywca Doroty Skoczeń.

Podium KATA Seniorek 8-5 kyu

Z kolei w kategorii KATA Seniorów 8-5 kyu dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Jeleśni. Drugie miejsce zdobył Przemysław Oziębło, trzecie Dominik Szewczyk, a na czwartym miejscu znalazł się Maciej Prochot.

Podium KATA Seniorów 8-5 kyu.

W ostatniej rozegranej  kategorii kata Super senior +35 lat trzecie miejsce zdobył reprezentujący Jeleśnię Bogusław Lach.

Seido Kata sono ichi w wykonaniu Bogusława Lacha.

Zawodnicy Żywieckiego Klubu Karate Seido po zakończeniu konkurencji Kata.

Po zakończeniu rywalizacji w KATA przeprowadzono dekorację zwycięzców. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, a także dyplomy.

Po dekoracji rozpoczęły się konkurencje KUMITE. Walki odbywały się wg formuły "one point" (każde czyste trafienie jest punktowane).

W kategorii KUMITE JUNIOREK 10-12 lat do 40 kg po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Łodygowic Aleksandra Kaśków. Jej sukces jest tym większy gdyż w drodze do zwycięstwa pokonała utytułowane już mimo młodego wieku, a także cięższe od siebie zawodniczki.

Aleksandra Kaśków (w niebieskim kasku) podczas walki.

A także na najwyższym stopniu podium.

W kategorii KUMITE JUNIOREK 13-15 lat +50 kg Gabriela Gołek
z Jeleśni zdobyła srebrny medal.

W kategorii KUMITE JUNIORÓW 13-15 lat od 45 do 55 kg świetnie spisał się Patryk Krzak z Jeleśni. W finale musiał co prawda uznać wyższość zawodnika z Andrychowa ale to nie umniejsza jego sukcesu gdyż stoczył bardzo wyrównany pojedynek, a droga do finału również nie była łatwa.

Patryk Krzak (w niebieskim kasku) podczas walki.

A także na drugim stopniu podium.

W kategorii KUMITE JUNIORÓW Starszych 15-18 lat 60 kg do 70 kg niegościnnie zachowali się nasi karatecy całe podium zagarniając dla siebie. W finale Szymon Czernek z Łodygowic po bardzo wyrównanej walce pokonał Daniela Krutaka z Żywca. Trzecie miejsce padło łupem Bartosza Wróbla, reprezentanta Łodygowic.

Podium kategorii KUMITE JUNIORÓW Starszych 15-18 lat 60 kg do 70 kg.

W kategorii KUMITE SENIORÓW do 75 kg nasi zawodnicy w półfinałowych walkach niestety nie sprostali przyjezdnym zawodnikom i sprawę trzeciego miejsce musieli rozstrzygnąć między sobą. W tej walce Maciej Prochot reprezentujący Jeleśnię pokonał swojego klubowego kolegę Przemysława Oziębło i zdobył brązowy medal.

Podium KUMITE SENIORÓW do 75 kg.

W kategorii KUMITE SENIORÓW +75 kg Piotr Krzak (Jeleśnia) zmierzył się z zawodnikiem z Wadowic. Niestety z powodu nieprzepisowego uderzenia został zdyskwalifikowany i do finału wszedł zawodnik z Wadowic. W drugiej walce półfinałowej doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy zawodnikami z Jeleśni. Andrzej Hulbój okazał się lepszy od Ireneusza Stasicy i to jemu w udziale przyszło bronić barw Żywieckiego Klubu Karate Seido w walce o złoto w najcięższej kategorii wagowej.
W walce o trzecie miejsce zmierzyli się Piotr Krzak z Ireneuszem Stasica. Zwycięzcą pojedynku został Piotr Krzak i to on zdobył brązowy medal.
W finale Andrzej Hulbój w pięknym stylu, walcząc z cięższym o 25 kilogramów przeciwnikiem zwyciężył i zdobył czwarte tego dnia złoto dla gospodarzy turnieju.

walka o trzecie miejsce

Podium kategorii KUMITE SENIORÓW +75 kg.

Po udekorowaniu zwycięzców w KUMITE główny sędzia zawodów Senpai Mirosław Banaś podziękował wszystkim za udział i oficjalnie zakończył turniej.

Ogólnopolski Turniej Karate Seido o Puchar Ziemi Żywieckiej był pierwszą tego typu imprezą organizowaną przez Żywiecki Klub Karate Seido. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w turnieju i już zapraszamy na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SEIDO KARATE O PUCHAR ZIEMI ŻYWIECKIEJ,  który mamy nadzieję uda nam się zorganizować w przyszłym sezonie.

Żywieccy karatecy z Sensei Sebastianem po zakończeniu turnieju.

Na zakończenie wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju bez względu na osiągnięty wynik pragnę zadedykować słowa Theodore'a Roosevelt'a: