Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
Ponad 200 zawodniczek i zawodników ze wszystkich Seido Dojo w Polsce spotkało się 3 marca 2012 r w Bielsku Białej aby walczyć o medale. Organizatorem Turnieju był UKS Seido Karate Bielsko Biała. Turniej rozpoczął się uroczystym otwarciem, podczas którego Kyoshi Bogdan Czapla przywitał wszystkich kibiców, zawodników oraz instruktorów. Pierwszym dla nas miłym momentem było wręczenie dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia 2 DAN dla Instruktora w Żywieckim Klubie Seido Karate Sebastiana Janika, na który zdał on podczas ostatniego zgrupowania z Nidaime Akira Nakamura.
 
 
Następnie zawodnicy przystąpili do rywalizacji o medale. W Turnieju startowali juniorzy młodsi, juniorzy starsi, seniorzy i super seniorzy (powyżej 35 lat). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach Kata oraz Kumite. Świetnie spisali się żywieccy seidokaratecy zdobywając 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. 
 
 
 
Tak jak było rok temu w Łodygowicach tak i tym razem jako pierwszy sygnał do zdobywania medali dla żywieckich wojowników dał Patryk Pietyra, który zdobył brązowy medal w kategorii Kata Juniorów Młodszych 10-12 lat 6 KYU.
 

 
 
Kolejny medal padł łupem Szymona "Czero" Czernka, niemal perfekcyjne wykonanie Pinian kata sono san i srebrny medal w kategorii Kata Juniorów Starszych 6-4 KYU stał się faktem.
 
 
 
Kategoria Kata Seniorów 6-5 KYU to już prawdziwy popis żywieckich seidokarateków. Złoty medal dla Dominika Szewczyka i srebro dla Przemysława Oziębło.
 
 
 
W Kata Seniorów 4-1 KYU bezkonkurencyjna okazała się Justyna Maciaszek zdobywając złoty medal. Warto w tym miejscu podkreślić, że Justyna jest asystentką instruktora w Żywieckim Klubie Seido Karate.
 
 
 
 
Po zakończeniu rywalizacji w Kata i udekorowaniu medalistów przyszła pora na Kumite. Walki były rozgrywane wg formuły ONE POINT.
 
Na pierwszy ogień poszli Juniorzy Młodsi 10-12 lat. W kategorii do 35 kg w walce półfinałowej Dawid Olszowski nieznacznie musiał uznać wyższość swojego przeciwnika ale już w walce o brąz nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi. 
 
 
 
 
W kategorii wagowej do 40 kg żywieckich seidokarateków przedzielił zawodnik z Andrychowa. Złoty medal zdobył Tomasz Szlagor, który całkowicie zdominował swoje walki, a brąz przypadł w udziale Wojciechowi Skoczeń.
 
 
 
 
W tej samej kategorii wiekowej w wadze do 45 kg brązowy medal zdobył Kacper Banik.
 
 
 
Po zakończeniu rywalizacji chłopców przyszła pora na dziewczynki. W kategorii Juniorek Młodszych 10-12 lat do 35 kg tradycji stało się zadość i Aleksandra Kaśków tak jak rok temu na Turnieju w Łodygowicach tak i tutaj pewnie sięgnęła po złoty medal niemalże demolując swoje przeciwniczki.
 
 
 
 
W kolejnej kategorii wagowej Juniorek Młodszych do 45 kg pewnie torowała sobie drogę do finału Karolina Malczewska. W finale co prawda nie sprostała zawodniczce z Żar ale w żaden sposób nie umniejsza to sukcesu utalentowanej zawodniczki zważywszy, na fakt że był to jej debiut w Kumite.
 
 
Po wspaniałej serii medalowej Juniorów i Juniorek Młodszych stało się coś czego nikt się nie spodziewał, Juniorzy Starsi 15-18 lat poodpadali w eliminacjach przegrywając swoje walki po zaciętej rywalizacji po dogrywkach dosłownie 1:0.
 
 
 
 
W błędzie był jednak ten kto w tym momencie postawiłby przysłowiowy krzyżyk na żywieckich seidokaratekach, gdyż Ci jeszcze nie zamierzali składać broni. W kategorii Super Senior (powyżej 35 lat) do 80 kg srebrny medal zdobył Jan Urbaniec.
 

 
Natomiast w kategorii Seniorów do 85 kg zwyciężył piszący ten artykuł Daniel Janik ;) Był to piąty tego dnia złoty medal dla Żywieckiego Klubu Seido Karate.
 
 
 
 
Po zakończeniu rywalizacji udekorowano medalistów i oficjalnie zakończono Turniej.
 
 
Żywieccy seidokartecy z Instruktorem Sebastianem Janikiem
 
 
Wyniki:
Dominik Szewczyk - 1 miejsce, Kata - Seniorzy 6-5 KYU
Justyna Maciaszek - 1 miejsce, Kata - Seniorzy 4-1 KYU
Aleksandra Kaśków - 1 miejsce, Kumite - Juniorki Młodsze do 35 kg
Tomasz Szlagor - 1 miejsce, Kumite - Juniorzy Młodsi do 40 kg
Daniel Janik - 1 miejsce, Kumite - Seniorzy do 85 kg
 
Szymon Czernek - 2 miejsce, Kata - Juniorzy Starsi 6-4 KYU
Przemysław Oziębło - 2 miejsce, Kata - Seniorzy 6-5 KYU
Karolina Malczewska - 2 miejsce, Kumite - Juniorki Młodsze do 45 kg
Jan Urbaniec - 2 miejsce, Kumite - Super Senior do 80 kg
 
Patryk Pietyra - 3 miejsce, Kata - Juniorzy Młodsi 6 KYU
Dawid Olszowski - 3 miejsce, Kumite - Juniorzy Młodsi do 35 kg
Wojciech Skoczeń - 3 miejsce, Kumite - Juniorzy Młodsi do 40 kg
Kacper Banik - 3 miejsce, Kumite - Juniorzy Młodsi do 45 kg