Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SEIDO KARATE O PUCHAR BURMISTRZA KALWARII  ZEBRZYDOWSKIEJ
 
          20 kwietnia 2013 roku Kalwaria Zebrzydowska przywitała Seidokareteków na Ogólnopolskim Turnieju Seido Karate o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Gospodarzami tego turnieju był Kalwaryjski Klub Sportowy SEIDO JUKU KARATE na czele z Sensei Romanem Kruszeckim 4 DAN. 
         Na hali sportowej ZS i PO im. Mikołaja Kopernika stawiło się łącznie 264 zawodników i zawodniczek, by walczyć o trofea i pokazać swoje umiejętności zdobyte na treningach. Wielu z nich stanęło do zawodów po raz pierwszy i było to dla nich ogromne przeżycie. Wśród nich nie zabrakło również żywieckich karateków, którzy bardzo liczną grupą w liczbie 26 zawodników, przybyli by reprezentować swoje Dojo, po raz pierwszy w trzech kategoriach: tameshiwarii (łamanie desek), kata (forma) i kumite (walka). Widownia zapełniła się kibicami i bliskimi zawodników, którzy przyjechali wpierać swoje dzieci, rodzeństwo, przyjaciół w zmaganiach. Wielu z nich bardzo przeżywało każdą ocenę sędziów i skrupulatnie liczono przyznane przez nich punkty. O godzinie 10:00 przy dźwiękach samurajskiej muzyki rozpoczęło się uroczyste otwarcie i na halę weszli przedstawiciele wszystkich klubów Seido z całej Polski. Po krótkiej medytacji i ciszy wzbudzili w sobie ducha walki. Następnie na halę weszli sędziowie, którym w tych zawodach przyszło oceniać umiejętności i rozstrzygać walki zawodników. Wśród nich nie mogło zabraknąć także Instruktora Seido Karate z Żywca Sebastiana Janik 2 DAN. Po przywitaniu honorowych gości, Jun Shihan Bogdan Czapla 6 DAN życzył wszystkim zawodnikom osiągnięcia sukcesu, a tych którym się nie powiedzie pocieszył by nie upadali na duchu. Sędziów zaś prosił o cierpliwość i sprawiedliwe oceny, a Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Pan Zbigniew Stradomski oficjalnie otworzył turniej. Jego początek uświetnił występ Shodan Moniki Kruszeckiej i Shodan Aleksandry Adamiec, które zaprezentowały kata, a następnie uczniowie Kalwaryjskiego Klubu Seido Juku Karate dali pokaz swoich umiejętności.
Rywalizacja wśród zawodników rozpoczęła się od konkurencji tameshiwarii, do której z żywieckiego klubu stanęli: Bogusław Lach 3 KYU, Daniel Janik 2 KYU i w pierwszej próbie nie dali szansy na pozostanie w całości 4 deskom. BRAWO!
          Następnie rozegrano konkurencje kata w kategoriach wiekowych i wg stopni KYU. Oczywiście przedstawiciele żywieckiego klubu nie mogli zawieść swojego Instruktora Sebastiana i zdobyli każde z punktowanych miejsc. I tak na podium w tej konkurencji stanęli:
 
I miejsce:
 - Aleksandra Kaśków 4 KYU,
 -  Justyna Janik 2 KYU ,
 -  Bogusław Lach 3 KYU
 
II miejsce:
-  Karolina Malczewska 4 KYU
 
III miejsce:
-  Dawid Olszowski 4 KYU
- Wojciech Kotomski  8 KYU
 
IV miejsce :
- Tomasz Szlagor 4 KYU
- Maciej Maślanka 4 KYU
- Daniel Janik 2 KYU
 
 GRATULACJE!!!
 
       Przed dekoracją kategorii kata odbyła się druga i ostatnia próba w kategorii tameshiwarii, w której zawodnicy deklarowali liczbę desek jaką będą próbowali pokonać.
I tak reprezentujący żywiecki klub Bagusław Lach 3 KYU zadeklarował 7 desek – rozbił 6, a Daniel Janik 2 KYU zadeklarował 8 – rozbił 5. Choć nie udało się pokonać rywali, WIELKIE uznanie dla obu zawodników za zaprezentowane umiejętności!
          Po dekoracji i posiłku, przystąpiono do rozegrania konkurencji kumite, która wymagała od zawodników wiele cierpliwości i umiejętności walki. Choć początek konkurencji zaczął się nie najlepiej, ponieważ żywieccy Seidokaretecy odpadali po pierwszych rozegranych walkach, musząc uznać wyższość swoich przeciwników. Jednak  w dalszej części turnieju, choć po trudach walki, nie dali sobie odebrać punktowanych miejsc i nie zawiedli swojego Instruktora Sebastiana.
Podium znów gościło po rozegranej konkurencji kumite żywieckich karateków:
 
I miejsce :
- Karolina Malczewska 4 KYU
- Aleksandra Kaśków 4 KYU
- Daniel Janik 2 KYU
 
II miejsce :
- Piotr Krzak 5 KYU
 
IV miejsce :
- Maciej Maślanka 4 KYU
- Paulina Czarnota 4 KYU
- Patryk Krzak 5 KYU
 
GRATULACJE !!!
 
           Po rozdaniu wszystkich trofeów i dekoracji, Jun Shihan Bogdan Czapla 6 DAN pogratulował wszystkim zwycięzcom i życzył dalszych sukcesów na drodze Seido Karate, nie poddawania się gdy zdarzą się porażki i upadki, oraz wytrwałego dążenia do celu. Na tym zakończono Ogólnopolski Turniej Seido Karate o puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.
            Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi stawienia czoła wyzwaniu jakim jest udział w zawodach i życzę  odwagi w pokonywaniu trudności, oraz walki pomimo porażek, a przed zwycięzcami chylę czoła i szczerze gratuluję wyników.
 
OSU!!!
AO