Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Około 120 zawodników z ośrodków Seido z całej Polski przybyło 19 maja 2012 r. do Radomia aby po raz kolejny w tym roku stanąć do walki o medale w konkurencjach Kata i Kumite. Organizatorem turnieju był Klub Seiken Seido Karate Radom, którego prezesem jest Senpai Konrad Nadrowski. Tradycyjnie w Seido podczas zawodów jest miejsce dla najmłodszych adeptów karate, poprzez młodzież, osoby dorosłe na kategorii Super senior (+35 lat) skończywszy. Tak było i tym razem. Żywiecki Klub Seido Karate pod wodzą Sebastiana Janika reprezentowała 14-sto osobowa drużyna zawierająca zawodników w każdym przedziale wiekowym, w każdym też przedziale wiekowym żywieccy karatecy stawali na podium. Łącznie żywiecka drużyna zdobyła: 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych medali.

 
Turniej rozpoczął się o godzinie 9.30 uroczystym otwarciem, podczas którego Kyoshi Bogdan Czapla prezes Polskiej Federacji Seido Karate wraz z Senpai Konradem Nadrowskim przywitali przybyłych zawodników, trenerów, kibiców, a następnie oficjalnie rozpoczęli Turniej.
 
Najpierw rozegrana została konkurencja Kata. Zawodnicy podzieleni na kategorie wg wieku i posiadanego stopnia kolejno prezentowali swoje umiejętności. 
 
Spośród żywieckich karateków medale w swoich kategoriach w Kata zdobyli:
Gabriela Janik - złoty medal
Bogusław Lach - brązowy medal
Przemysław Oziębło - brązowy medal
Daniel Janik - brązowy medal
 

Następnie rozpoczęła się konkurencja Kumite. Walki rozgrywane wg formuły "one point" były bardzo ciekawym widowiskiem dla przybyłych kibiców. Emocji nie brakowało zarówno w walkach najmłodszych wojowników jak i w kategoriach juniorów czy dorosłych. Bardzo często o zwycięstwie decydował jeden punkt.

 
Żywieccy medaliści w kategorii Kumite:
Dawid Olszowski - złoty medal
Daniel Janik - złoty medal
Piotr Krzak - srebrny medal
Patryk Gach - Koziołek - brązowy medal
Patryk Krzak - brązowy medal
 
Po zakończeniu walk dokonano dekoracji i zakończono Turniej. Organizatorom gratulujemy udanej imprezy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za współzawodnictwo. Do zobaczenia na kolejnym Turnieju.
 
osu!!!