Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

This is Seido!!!

16 listopada 2013 r. odbył się w Wadowicach Ogólnopolski Turniej Seido Karate w konkurencjach Kata i Kumite, którego organizatorem był Wadowicki Klub Seido Karate. W Turnieju wystąpili przedstawiciele niemal wszystkich klubów Seido Karate z Polski.
Impreza była przeznaczona dla juniorów starszych (15-18 lat), osób dorosłych oraz dla super senior (+35 lat). Zawodnicy startowali w kategorii Kata podzieleni wg stopnia i wieku, natomiast w Kumite wg płci, wieku i wagi. Po uroczystym otwarciu, którego dokonał Prezes Polskiej Federacji Seido Karate Jun Shihan Bogdan Czapla rozpoczęła się rywalizacja w Kata. Z grupy żywieckich karateków jako pierwszy po medal i to od razu złoty sięgnął Paweł Huczek w kategorii: juniorzy zielone pasy.
Kolejny medal, brązowy zdobył Wojciech Kotomski w kategorii: seniorzy żółte pasy.
Szymon Czernek i Patryk Gach-Koziołek musieli rywalizować między sobą w kategorii: seniorzy zielone pasy - zdobyli odpowiednio 2 i 3 miejsce.
Srebro w kategorii: seniorzy brązowe pasy zdobył Daniel Janik.
 Skoro zdobywanie medali w kata zaczęliśmy od złota to na złocie należało zakończyć, z zadania tego doskonale wywiązał się Bogusław Lach zdobywając pierwsze miejsce w kategorii: super senior zielone pasy.

Po zakończeniu rywalizacji w Kata organizatorzy dokonali dekoracji medalistów. Następnie przystąpiono do rozegrania konkurencji Kumite. Walki odbywały się na jednej centralnie umieszczonej macie, sędziowane były przez czterech sędziów bocznych i jednego sędziego głównego wg zasad One Point.

Tak jak w Kata tak i w Kumite jako pierwszy po medal sięgnął Paweł Huczek zdobywając srebro w kategorii: juniorzy do 85 kg. Szymon Czernek i Wojciech Kotomski rywalizowali w tej samej kategorii: seniorzy do 70 kg. Na szczęście nie musieli walczyć między sobą, podium jednak wywalczyli obaj, Szymek zajął drugie, a Wojtek trzecie miejsce. Szymek swoją walkę półfinałową zakończył w rekordowym czasie 27 sekund.
Ostatni tego dnia medal dla Seido Karate Żywiec zdobył Daniel Janik - złoto w kategorii: seniorzy + 80 kg.
Kiedy wszyscy zawodnicy odebrali już swoje trofea sędzia główny zawodów Rafał Czapla zapowiedział, że została przyznana jeszcze jedna specjalna nagroda: dla Najlepszego Zawodnika. Za wspaniałą postawę w czasie Turnieju, a w szczególności za ekspresowo zakończoną walkę nagrodę tę otrzymał Szymon Czernek.
Gratulacje dla medalistów. Szacunek dla uczestników. Podziękowania dla organizatorów.