Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
W sobotę 25 września, dzieci i młodzież Polskiej Federacji Seido Karate wraz z rodzicami uczestniczyli w wielkim pikniku SEIDO.
Ta imponująca impreza plenerowa, w której uczestniczyło ponad 400 osób, rozpoczęła się treningiem na Rynku w Suchej Beskidzkiej wzbudzając ogromne zainteresowanie licznie zgromadzonych mieszkańców. Trening, w którym z powodzeniem mogły uczestniczyć najmłodsze nawet siedmioletnie dzieci  wraz z osobami dobrze po czterdziestce poprowadził Kyoshi Bogdan Czapla prezes Polskiej Federacji Seido Karate. Ilość ćwiczących, ogromne zaangażowanie i chęć jak najlepszego zademonstrowania swoich umiejętności  wobec mieszkańców miasta  zrobiły bardzo dobre wrażenie na oglądających to niecodzienne wydarzenie.
Po treningu  wszyscy uczestnicy rozpoczęli wspaniałą zabawę. Organizatorzy imprezy przygotowali liczne konkurencje sprawnościowe  m.in. wyścigi w workach, przeciąganie liny, biegi sztafetowe, rozgrywki piłkarskie i wiele, wiele innych. We wszystkich konkurencjach do rywalizacji stawali dzieci i rodzice. Rywalizacja była ogromna. Dzieci za wszelką cenę usiłowały pokonać rodziców, a rodzice..... cóż, zwykle schodzili z placu boju pokonani. W trakcie imprezy można było posilić się wojskową grochówką prosto z kotła wojskowej kuchni czy kiełbaskami z grila. Świetna zabawa pełna humoru trwała do późnych godzin wieczornych.
 
Ogromnym naszym sukcesem jest fakt, iż udało nam się zaszczepić filozofię Seido rodzicom naszych uczniów i osobom dorosłym, które niejednokrotnie przekroczyły już czterdzieści lat.
Oni wszyscy już wiedzą, że Seido to karate zdecydowanie różniące się od innych styli, zdecydowanie różniące się od obiegowych stereotypowych opinii. Wiedzą, że Seido jest także dla nich, że to głównie sposób na życie, sposób na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu i co ważne, spędzenie czasu  wraz z dziećmi, w gronie rodziny. Nie ma przyjemniejszego widoku, jak rodzic idący  na trening wraz z dzieckiem z którym później  razem trenuje. To wzmacnia więź pomiędzy rodzicami i dziećmi. Wspólne zainteresowania to wspólne dyskusje – dziecko ma o czym porozmawiać z tatą, a tata ma temat do rozmowy np. z synem. Jest to więc jeden z elementów procesu wychowawczego tworzącego świetne relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Jest to ważne, ponieważ  w dzisiejszych czasach, kiedy to jesteśmy tak bardzo zabiegani, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na bezpośredni i bliski kontakt z naszymi dziećmi przynależność do takiej społeczności jak Seido daje szansę na zmianę. A przecież dziecku nie wystarczy włączyć komputer i mieć spokój na pół dnia. Trzeba z nim przebywać, rozmawiać, coś wspólnie robić. W naszym przypadku jest to wspólny trening, wspólne uczestnictwo w zawodach czy wspólne uczestnictwo  w takich imprezach jak ostatnio zorganizowany Rodzinny Piknik Seido.
Miłość – Szacunek – Oddanie,  te trzy słowa wytyczają naszą drogę i na tę drogę zapraszamy wszystkich bez względu na wiek .
 
Kyoshi Bogdan Czapla