Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.
W dniach 18-20 listopada 2011 r. polskich Seidokarateków spotkał wielki zaszczyt. Trzy-dniowe zgrupowanie, którego głównym celem był egzamin na stopnie mistrzowskie DAN poprowadził wice - prezydent Światowej Federacji Seido Karate Nidaime Akira Nakamura.
 
W zgrupowaniu wzięli udział Seidokaratecy z całej Polski. Nie mogło tam zabraknąć również przedstawicieli Żywieckiego Klubu Seido Karate z Sebastian Janikiem na czele, który podczas zgrupowania zdawał egzamin na 2 DAN.
Pierwszego dnia trening rozpoczął się o godzinie 18.00 i trwał do 20.00. Był to trening technik podstawowych podczas, którego Nidaime bardzo dokładnie tłumaczył każdą technikę wykonywaną przez uczestników zgrupowania rozpoczynając od rozgrzewki na kata Taykyoku kończąc.
 
Po zakończonym treningu na placu boju pozostały osoby zdające na stopnie mistrzowskie DAN, wśród nich reprezentant Żywca Sebastian Janik. Od tej części aż do końca zgrupowania wszyscy zdający na czarne pasy na znak powrotu do swoich początków Karate występowali w białych pasach. Ta część egzaminu zakończyła się o godzinie 22.00.
 
W sobotę od 9.00 do 11.00 Nidaime poprowadził trening wytrzymałościowo - kondycyjny.
 
 
O godzinie 11.00 po dwu-godzinnym treningu rozpoczął się egzamin na stopnie KYU dla części uczestników zgrupowania, osoby zdające na stopnie DAN również brały w nim udział. Podczas egzaminu zdający wykonywali techniki stosowne do wymagań na zdawane stopnie. Dodatkową niespodzianką dla zdających było napisanie co Seido zmieniło w ich życiu. W tej części egzaminu wzięło udział dwoje żywieckich Seidokarateków. Justyna Maciaszek i Daniel Janik zdali egzamin na 3 KYU (zielony pas zaawansowany).
 
O godzinie 15.00 po przerwie obiadowej rozpoczął się kolejny trening, na zakończenie którego odbyła się wspólna medytacja.
 
A następnie Nidaime wygłosił prelekcję na temat osądzania przez nas innych ludzi, umiejętnego korzystania z tego co mamy, radowania się z tego i dostrzegania blisko siebie tego co daje nam życie każdego dnia.
 
 
Po tym rozpoczęła się ostatnia część egzaminu mistrzowskiego.
 
 
 
 
 
W niedzielę o 9.00 rozpoczął się ostatni trening podczas, którego Nidaime skupił się na przećwiczeniu kata stosownych do stopni zaawansowania. Następnie uczestników podzielono na grupy, każda miała przygotować pokaz kata, które później było oceniane przez pozostałych uczestników brawami. Była to bardzo wesoła część zgrupowania podczas, której wszyscy świetnie się bawili.
 
 
 
Następnie Nidaime Akira Nakamura wraz z Kyoshim Bogdanem Czaplą i Sensei Rafałem Czaplą przystąpili do ceremonii nadania stopni mistrzowskich DAN oraz stopni KYU.Instruktor Żywieckiego Klubu Seido Karate Sebastian Janik otrzymał promocję na 2 DAN Seido Karate. GRATULACJE!!!
 
 
 
Żywieccy Seidokaratecy z Nidaime Akira Nakamura
 
 
Uczestnicy zgrupowania z Nidaime.
 
Na zakończenie zgrupowania odbył się uroczysty bankiet. Nidaime rozmawiał z uczestnikami o ich planach, wrażeniach o tym co znaczy dla nich Seido. Odpowiadał też na pytania dotyczące swojej działalności w Seido, mówił też, że bardzo mu się w Polsce podoba i ma nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy.
 
 
OSU!!!
Daniel Janik