Żywiecki Klub Karate prowadzony przez Sensei Sebastiana Janika istnieje już od 2007 roku. Sensei Sebastian posiada stopień 4 DAN w stylu Karate Kyokushin-kan. Treningi rozpoczął w 1996 roku. Trenował style takie jak Shotokan, Kyokushin, Seido i Seitedo. Egzamin na czarny pas zdawał w 2006 roku przed Shihanem Giuseppe Beghetto 8 DAN. W 2018 roku zdawał egzamin na 4 DAN w Japonii przed założycielem stylu Kyokushin-kan Kancho Hatsuo Royama. Sensei Sebastian przez wiele lat szkoleń udoskonalał technikę i poszerzał umiejętności sportowe. Posiada stopień trenera II klasy oraz uprawnienia samoobrony i kickboxingu. Zwyciężył w wielu międzynarodowych turniejach. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Organizuje zgrupowania, zawody, pokazy oraz obozy nad morzem Bałtyckim.
Hatsuo Royama urodził się 31 marca 1948 roku w Saitama. Już jako 15- latek rozpoczął treningi w „Oyama Dojo”, gdzie pod okiem Masatatsu Oyama trenował Karate Kyokushin. Jest jednym z nielicznych studentów, którzy byli ściśle związani z organizacją Mas Oyamy od samgo początku aż do jego śmierci w 1994 roku. Gdy skończył 19 lat otrzymał stopień 1 DAN – czarny pas i sam stał się instruktorem w „Honbu Dojo”.
Royama zyskał rozgłos, gdy w wieku 25 lat został zwycięzcą V Mistrzostw Japonii pokonując w finale Terutomo Yamazaki, a później, na I Mistrzostwach Świata Karate w 1975 roku, gdy pokonał Amerykanina, Charlesa Martina, giganta, który był prawie o stopę wyższy (około 30 cm) od niego samego. Zajął wtedy II miejsce przegrywając w finale z Katsuaki Sato decyzją sędziów 3 do 2 po drugiej dogrywce, jednakże w przepisach nie uwzględniano wówczas różnic wagi – w przeciwnym razie Royama zostałby mistrzem. Dzień po turnieju, kiedy większość zawodników przebywała w szpitalu z powodu kontuzji odniesionych podczas zawodów, Royama uczestniczył w swoim zwykłym treningu.
Royama stał się sławny również za sprawą niszczycielskiego potężnego, niskiego kopnięcia mawashi-geri-gedan, którym pokonał w walce Charlesa Martina. Na początku World Tournaments Japończycy słyszeli, jak cudzoziemcy krzyczeli: „Low kick! Low kick !, „a ponieważ wymowa” R „w języku japońskim jest bardzo podobna do” L „, to w wyniku błędu usłyszeli” Ro kick! Ro kick! „, Wierząc, że nawet cudzoziemcy nazwali tę technikę po pierwszym japońskim bojowniku.
Shihan Hennie Bosman zaczął trenować karate w 1965 roku jako 9-latek, aby przestać być prześladowanym w szkole. Od razu zakochał się w Karatedo i od tego czasu trenuje non stop. Otworzył swoje pierwsze dojo w 1976 r., a w 1978 r. opuścił policję SA, by otworzyć dojo na północnych przedmieściach Kapsztadu. Dziś asystuje mu 8 pełnoetatowych instruktorów, aby uczyć 1000 uczniów w 40 miejscach.
Shihan Bosman reprezentował Południową Afrykę w karate tradycyjnym, Kyokushin oraz kickboxingu i zdobył wiele nagród w kumite i kata. W 2001 roku zdobył World Senior Division w OsakaJapan. Przyczynił się w wielki sposób do rozpowszechniania i promowania Kyokushin Karate w Afryce. Reprezentował Południową Afrykę jako trener krajowy, menedżer, a także jako sędzia centralny. Obecnie ma rangę 8 dan, a w 2017 Shihan Hennie został mianowany międzynarodowym przewodniczącym Kyokushin-Kan, aby wspierać rozprzestrzenianie i nauczanie Kyokushin-Kan na całym świecie.
Shihan Bosman jest żonaty z Hayley i ma dwóch synów, Henry’ego i Alistaire’a, którzy są zaangażowani w karate. Od 2003 roku jest gwiazdą filmów akcji, zwykle grając złych ludzi w takich filmach jak Invictus, Death Race 2, Doomsday i Samson. Uprawia wyścigi samochodowe i golf jako hobby. Shihan Bosman żyje i oddycha Kyokushin Karate.