Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan o Puchar Ziemi Żywieckiej

W dniu wczorajszym tj, 26 stycznia 2019 roku odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin-kan o Puchar Ziemi Żywieckiej. Organizatorem Turnieju był Sensei Sebastian Janik Prezes Żywieckiego Klubu Karate.
W turnieju wzięło udział 274 zawodników z całego kraju

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz miasta Żywiec Pan Antoni Szlagor. Przed rozpoczęciem zawodów Sensei Sebastian Janik podziękował Dyrektorom Szkół Panu Adamowi Zoń z Żywca oraz Panu Romanowi Rokicie z Międzybrodzia za wieloletnie wsparcie i pomoc w prowadzeniu zajęć w szkołach

Szczególne podziękowania Sensei Sebastian skierował do swoich przyjaciół którzy bardzo mocno przyczynili się do organizacji tego wydarzenia Sensei Mirosławowi Banasiowi oraz Sensei Romanowi Kruszeckiemu

Turniej rozpoczęto od konkurencji KATA w której dzieci i młodzież prezentowali umiejętności techniczne nabyte podczas zajęć. Sędziowie oceniali poprawność wykonania, koncentrację zawodnika oraz dynamikę.
W drugiej części turnieju rozegrano konkurencję KUMITE, gdzie zawodnicy mogli zaprezentować swojego ducha walki na macie i pokazać ile są warci w bezpośredniej konfrontacji.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie oraz wspaniałą postawę podczas turnieju. Życzymy dalszych sukcesów na drodze karate.

Do zobaczeniu na kolejnym Turnieju

Sensei Sebastian Janik 4 DAN